Mi a csoda a családállítás, hogy működik

A trauma többgenerációs hatása=a hosszú távú hatás: A családállítás szerint bármi is történt egy családban, az kihatással van arra, ahogyan gondolkodunk, érzünk és viselkedünk- mi az utódok.

Egy egyén gyásza, félelme vagy haragja pedig az egész családra hatással lehet.

Mivel a családi rendszer a morfogenetikus mezőben kapcsolódik össze – amiről a következőkben lesz szó –, ezért a család minden tagja érezheti azoknak a dolgoknak a hatását, amelyek előttük az egyes családtagokkal történtek.

 

Példák

Kizárt családtagok:

Azt gondolhatjuk, hogy egy család soha nem zárna ki egy családtagot sem a soraiból, de sajnos ez nagyon gyakran és többféle formában is megtörténik. A családállításban a kirekesztettekről azt gondolják, hogy hatással vannak a többi családtagra, még akkor is, ha a család már nem érintkezik velük. Néhány példa a kizárt családtagokra:

  • Elvetélt vagy abortált babák
  • Csecsemők vagy gyermekek, akiket örökbe adtak
  • Halál a családban, különösen, ha valaki fiatalon halt meg
  • Volt házastársak és korábbi partnerek megelőző kapcsolatokból
  • Családtagok, akik különböző okok miatt, beleértve a traumát is, már nem érintkeznek a család többi tagjával
  • Ezek a kirekesztett családtagok továbbra is hatással lehetnek a többi családtagra. Ha a háztartásban egy másik személy átveszi a helyüket, ez a személy gyakran átveszi és tovább viszi a kirekesztett érzelmi küzdelmeit, függőségeit vagy akár testi betegségeit is.

 

Rejtett lojalitás:

Egy családon belül mindannyian lojálisak (hűségesek) vagyunk. A családállítás elmélete szerint néha lojálisak lehetünk olyan családtagokhoz is, akik már jóval előttünk haltak meg, vagy olyan családtagokhoz is, akikkel az előző generációkból még soha nem találkoztunk. Ezek a rejtett lojalitások és kapcsolatok arra késztethetnek bennünket, hogy olyan mintákat kövessünk, olyan szokásokat alakítsunk ki, akár olyan egészségtelen döntéseket hozzunk, amelyeket a rendelkezésünkre álló tényszerű információk alapján ésszerűen nem értünk, nem tudunk megmagyarázni. A családállítás segíthet megértenünk, hogy ezek a lojalitások hogyan hajtanak bennünket, így eltérő döntéseket hozhatunk, mint elődeink, ezáltal elkerülhetünk potenciálisan traumatikus eseményeket.

 

A szeretet parancsai:

a szeretet két legfontosabb és legalapvetőbb rendje az, hogy

  • egy csoporton belül mindenkinek azonos jogai vannak az összetartozásra, arra, hogy mindig oda tartozzon
  • mindenkinek, aki a csoporthoz tartozik, meg kell adni a neki megfelelő, jogos helyet.

 


Comments

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük